Choć wedding planner z sukcesami działa na rynku, to nadal wiele osób nie wie, z kim ma do czynienia. Kim jest wedding planner? Czym dokładnie się zajmuje? Sprawdzamy!

Wedding planner – kto to taki?

Dla każdego z nas dzień ślubu to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Dlatego pragniemy, by wszystkie elementy organizacyjne były dopięte na ostatni guzik. Spraw do załatwienia przed ślubem jest wiele, a  na ogarnięcie ich często brakuje czasu.

Niektóre pary nawet nie wiedzą, jak zabrać się za organizację i właśnie na ratunek takim osobom śpieszy wedding planner. Kto to taki? Wedding planner to po prostu konsultant ślubny, czyli osoba, która zajmuje się kompleksowo organizacją ślubów i wesel.

Zgłaszając się do niego, możemy sprawić, że wszystkie nasze problemy organizacyjne znikną w mgnieniu oka, ponieważ to właśnie konsultant ślubny zajmie się organizacją naszego wyjątkowego dnia. Co ważne, wesele jest organizowane zgodnie z naszymi oczekiwaniami, więc możemy być pewni, że wszystko przebiegnie tak, jak tego chcieliśmy.

Wedding planner – zakres usług

Na jakie usługi możemy liczyć? Czym może zająć się konsultant ślubny? To już zależy od nas, jak również od naszych oczekiwań. Ogólnie przyjęło się, że wedding planner jest w stanie zapewnić nam kompleksowe wsparcie, co jest jednoznaczne z przejęciem na siebie wszystkich elementów organizacyjnych wesela.

Zgodnie z tym konsultant może zająć się wyborem sali weselnej, zespołu muzycznego, kościoła, urzędu stanu cywilnego, kamerzysty, czy fotografa. To on również zajmie się wyborem kwiatów, dekoracji, czy strojów dla Pary Młodej. Jednak praktyka pokazuje, że nie zawsze konsultanci zajmują się wszystkim.

Wielu z nich chętnie przejmuje na siebie tylko te elementy organizacyjne, które sprawią nam najwięcej trudności, choć nie da się ukryć, że to kompleksowe wsparcie wychodzi nam z korzyścią. Możemy w pełni skupić się na sobie, bo doskonale wiemy, że nasz organizator ze wszystkim sobie świetnie poradzi.