wesele w plenerze

Wesele w plenerze cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jak je jednak zorganizować? Podpowiadamy!

Wybór daty ślubu

Organizację wesela w plenerze warto zacząć od ustalenia daty ślubu. Biorąc pod uwagę aurę w naszym kraju, najlepszym wyborem na organizację tego typu imprez będzie okres wiosenno-letni, czy czas pomiędzy majem a wrześniem. Powodów chyba nie trzeba tłumaczyć nikomu, w tym czasie jest po prostu najcieplej i najładniej.

Wybór odpowiedniego miejsca

Równie ważny jest sam wybór miejsca, w którym będzie odbywać się wesele. Trzeba przyznać, że w tej sprawie możliwości mamy bardzo dużo. Wesele w plenerze może odbyć się nawet w ogrodzie, jeśli dysponujemy powierzchnią, która pomieści wszystkich naszych gości. Jednak to tylko taka luźna propozycja, ponieważ istnieje wiele pięknych miejsc, które dedykowane są właśnie organizacji wesela w plenerze. Co ważne, decydując się na wesele w jednym z nich, sprawiamy, że lista spraw do załatwienia się zmniejszy. Na pewno nie będziemy musieli szukać namiotu, czy cateringu i obsługi, bo wszystko możemy być zapewnione. Pamiętajmy jednak, że ma to być wesele naszych marzeń, więc stawiajmy na te miejsca, które są bliskie naszemu sercu.

Wybór zespołu weselnego lub DJ

Pamiętajmy jednak, że na weselu nie może zabraknąć także muzyki. Dlatego na etapie organizacji trzeba również znaleźć kogoś, kto będzie odpowiadał za oprawę muzyczną. Wybór jak zawsze mamy całkiem spory, ponieważ do naszych usług pozostają zarówno DJ weselni, jak i zespoły weselne. Dzięki temu każdy z nas ma szansę znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Wybór fotografa

Aby zapewnić sobie nietuzinkową pamiątkę z wesela w plenerze, warto również pamiętać o tym, by upamiętnił to profesjonalny fotograf ślubny. To właśnie on będzie łapać w kadrach wszystkie najpiękniejsze momenty z tego niezwykłego dnia, a następnie da nam możliwość ich wydruku. Zdjęcia ślubne możemy umieścić w albumie ślubnym, ale nie tylko, ponieważ fotografie ślubne mogą stać się ozdobą naszego salonu, przedpokoju, czy nawet sypialni.