Fotografia ślubna to tuż obok ślubnego filmu najważniejsza pamiątka, jaka pozostaje nam po dniu ślubu. Dlatego do wyboru fotografa należy podejść z dużą rozwagą, bo to właśnie od jego umiejętności, doświadczenia oraz warsztatu zależy jakość naszej fotografii ślubnej.

Coraz więcej par rozważa, czy zatrudnić tylko jednego fotografa, czy też zdecydować się na duet. Wy również stoicie przed podobnym dylematem? W takim razie zajrzyjcie do poniższego tekstu, gdyż może okazać się dla Was źródłem cennych informacji.

Jeden fotograf na ślubie

Jeszcze kilka lat temu jeden fotograf wystarczał, by zapewnić odpowiednią ilość zdjęć z dnia ślubu. A jak jest obecnie? Czy jeden fotograf wystarczy? Wszystko zależy od tego, jak duże wesele organizujemy i jakie oczekiwania mamy względem fachowca.

Osoby, które organizują małe wesele w gronie najbliższych, mogą być pewni, że jeden fotograf uchwyci wszystkie najważniejsze momenty z danego dnia, jak również dołoży starań, by wszystkie zdjęcia były na jak najwyższym poziomie. W przypadku osób, którzy organizują bardzo duże wesela, jeden fotograf może okazać się niewystarczający. Wtedy przyda się fotograf wspierający. Jednakże w większości sytuacji doświadczony fotograf poradzi sobie znakomicie z wykonaniem reportażu ślubnego samemu, w szczególności profesjonalny fotograf taki jak Krzysztof Orłowski fotograf ślubny z Białegostoku reprezentujący markę Historie Ślubne.

Dwóch fotografów na ślubie

Duet na ślub to rozwiązanie, które z pewnością może sprostać oczekiwaniom wymagających klientów oraz tych, którzy właśnie organizują duże wesela. Oczywiście najlepiej sprawdzają się duety, które już miały okazję ze sobą współpracować i dobrze się dogadują, wtedy łatwiej jest im podzielić się obowiązkami, bo pracują nad tym, by wspólnie zapewnić najlepsze zdjęcia z dnia ślubu.

Podsumowując, widać, że zarówno jeden fotograf, jak i duet może okazać się dobrym wyborem. Wszystko zależy od naszych oczekiwań, preferencji oraz organizacji wesela. Jeśli zdecydujemy się na kameralną uroczystość w ograniczonej ilości osób, to jeden profesjonalny fotograf spokojnie wystarczy. W przypadku hucznego weseliska z dużą ilością osób lepiej postawić na duet, ponieważ zyskamy gwarancję, że wszystkie najważniejsze momenty zostaną uchwycone na fotografii ślubnej.