Kamerzysta ślubny to dla nas szansa na piękną pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Aby jednak jego wynajęcie zakończyło się sukcesem, jeszcze przed podpisaniem umowy, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. O co w takim razie pytać? Jakie pytania powinniśmy zadać potencjalnemu kandydatowi na naszego kamerzystę ślubnego? Podpowiadamy!

Doświadczenie kamerzysty 

Przede wszystkim powinniśmy dowiedzieć się, z kim mamy do czynienia. Czy jest to doświadczony kamerzysta na wesele, który ma na swoim koncie wiele podobnych imprez? A może jest początkującym w branży i właśnie na nas nabiera wprawy? Wiadomo, że warto dawać szansę na rozwój początkującym kamerzystom, ale to wcale nie oznacza, że mają uczyć się na naszym weselu. Jeśli coś im nie wyjdzie, to my poniesiemy tego konsekwencje i ostatecznie możemy nie doczekać się filmy z dnia ślubu lub będzie on bardzo słabej jakości.

Tego nikt z nas by nie chciał doświadczyć. Dlatego, warto dowiedzieć się, czy mamy do czynienia z doświadczoną osobą, czy też nie. Potwierdzeniem bogatego doświadczenia będzie ilość realizacji na koncie danego kamerzysty, więc warto poprosić o udostępnienie kilku filmików z dotychczasowych realizacji. Dzięki temu przy okazji ocenimy styl pracy kamerzysty i ustalimy, czy właśnie kogoś takiego szukamy dla siebie.

Zakres usług kamerzysty

Poza doświadczeniem warto też zapytać o zakres usług, czyli o to, co składa się na jego ofertę. Dla wielu z nas oczywiste jest, że kamerzysta towarzyszy nam przez cały dzień. Jednak wielu fachowców ma wyznaczone godziny pracy i możliwe, że w którychś momentach ich zabraknie. Jeśli chcemy tego uniknąć, lepiej od razu określić swoje oczekiwania i ustalić, czy kamerzysta będzie w stanie im sprostać tworząc piękny film ślubny.

Cennik kamerzysty

Jeśli chcemy uniknąć nieprzewidzianych kosztów, czy nagłego wzrostu ceny, to lepiej dopytać się o cennik kamerzysty. Powinien jasno nam określić, nie tylko, co składa się na wybrany przez nas pakiet, ale również jakie koszty się z nim wiążą. Poza tym warto też dopytać o dodatkowe koszty. Najczęściej wiążą się one z dojazdem w dalsze miejsca, czy za nadgodziny, ale warto dopilnować, by wszystkie tego typu wydatki zostało jasno określone w umowie.