Uważasz, że ślub w miejscu zamieszkania jest zbyt przereklamowany? A może po prostu mieszkasz poza granicami swojego Państwa i chcesz tam wziąć ślub?

Zapewne każdy z Was ma inne marzenia. Na pewno każdy ma swoje ulubione miejsce na świecie i chciałby, aby ten dzień był wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju taki, który nie tylko Wy zapamiętacie, ale rodzina będzie o nim wspominać przy wszystkich znajomych.

Zanim jednak podejmiesz tą decyzję pamiętaj, że musisz przetłumaczyć wszystkie dokumenty i załatwić formalności.  

Ceny i miejsca ślubów za granicą.

Miejsca, w których brany jest ślub i organizowane są wesela nie należą do najtańszych. Zazwyczaj takie wesela nie są na 300 osób, ale pomniejszone o tylko najbliższą rodzinę i przyjaciół. Najbardziej oblegane lokalizacje m.in. to Dominikana, Kreta, Hawaje, Bali, Teneryfa, Malta, Wenecja, Las Vegas i wiele innych. Miejsce zależy jedynie od funduszy i marzeń.

Od czego zależy cena?

Jest wiele czynników, gdzie cena będzie się bardzo różniła. Przede wszystkim każda lokalizacja ma inną cenę. Następnie zależy to od tego, ile planujesz zaprosić osób. Gdzie postanowisz wynająć pokoje czy to hotel, czy kwatera prywatna. I oczywiście czy będzie to zwyczajne wesele czy z dodatkowo płatnymi atrakcjami.

Przygotowania do ślubu za granicą.

Na samym początku załatw wszystkie formalności, ponieważ zajmują one najwięcej czasu.  Pamiętaj, aby załatwić kamerzystę i fotografa. Do Ciebie należy decyzja czy będziesz kogoś ściągał za granicę czy weźmiesz daną osobę na miejscu. W ślubach zagranicznych specjalizując się tak zwani fotografowie destynacyjni (ang. destination wedding photographer), którzy mają doświadczenie w obsłudze ślubów i wesel na całym świecie i są chętni do podróżowania dookoła globu.

W skrócie punkt po punkcie o przygotowaniu do ślubu.

Najpierw wybierz miejsce ślubu. Następnie z Ministerstwa lub Ambasady dowiedz się o dokumentach, które będą potrzebne. Musisz znaleźć księdza lub mistrza ceremonii za granicą, który udzieli Wam ślubu. Poszukaj najlepszych rozwiązań cenowych w biurach podróży, na stronach internetowych.

Najważniejsze, aby zarezerwować lokal za granicą tak samo jak zespół muzyczny, plus fotograf i ewentualnie kamerzysta oraz osoba odpowiedzialna za dekoracje i kwiaty. Skoro decydujecie się wybrać urokliwe miejsce na drugiej stronie globu warto by wszystko było zrobione profesjonalnie i dopięte na ostatni guzik. Warto wykorzystać przepiękną scenerię więc obowiązkowo do wykonania jest spektakularna sesja ślubna. Jeśli wybrałeś kraj egzotyczny pamiętaj o tym abyś Ty i Twoje goście byli zaszczepieni. Ostatni punkt, jeśli chcesz, aby wszyscy bliscy przybyli, zaproś ich odpowiednio wcześniej i zapewnij im przelot oraz akomodacje.