Rustykalne wesele to chyba najchętniej wybierany styl w ostatnich latach. Nawiązuje do prostoty, daje szansę na organizację wesela w luźniejszej atmosferze i celebrację miłości w gronie najbliższych. Aby jednak można było zorganizować przyjęcie w takiej stylistyce, najpierw potrzeba odpowiedniego miejsca. Które warto brać pod uwagę na Dolnym Śląsku? Które zasługują na naszą uwagę? Podpowiadamy!

Dom nr 10

Na pewno nie zawiedziemy się, jeśli wybór padnie na Dom nr 10, który zlokalizowany jest we wsi Pokrzywnik, niedaleko Jeleniej Góry. Dom nr 10 zapewnia nam dostęp do murowanej stodoły, która z pewnością sprawdzi się na wesele w rustykalnym stylu, ale nie tylko. Warto też wspomnieć o samym gospodarstwie, które pozwala odpocząć od zgiełku miasta i nacieszyć się swojskim klimatem. Młodzi do swojej dyspozycji mają też miejsca noclegowe, więc dodatkowo można tutaj zatrzymać się na cały weekend.

Hacjenda Żab

Hacjenda Żab znajduje się u podnóża Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich. Od samego Wrocławia to zaledwie 40 km, więc nawet z dojazdem nie będzie żadnych problemów. W Hacjendzie Żab można nacieszyć się kontaktem z przyrodą, a także zapewnić sobie miejsce do organizacji wesela w stylowej stodole. Jej wnętrze jest minimalistyczne, ale jakże dopracowane i wyjątkowe, ponieważ na ścianach wykorzystano przeszklenia. Robi to ogromne wrażenie!

Stodoła Pałacu Konary

Stodoła Pałacu Konary znajduje się w miejscowości Konary w gminie Przeworno. Jej cechą charakterystyczną jest nietuzinkowy klimat, może nieco surowy, ale i tak bije tutaj ogromne ciepło. Dlatego idealnie sprawdzi się na wesele w stylu rustykalnym, vintage, czy boho. Takie dolnośląskie sale weselne zapadają w pamięć!

Celinka

Celinka to stodoła, która czeka w miejscowości Kochłowy. Jej aranżacja zachęca do tego, by zorganizować tutaj wesele w stylu rustykalnym lub boho na około 150 osób. Obiekt dysponuje też wiatą, tarasami, czy pięknym sadem, w którym równie dobrze można zorganizować ceremonię zaślubin i zaoszczędzić wiele czasu na dojazdach.