Miesiąc miodowy jak i całe wesel powinno być niezapomnianym wydarzeniem dla świeżo utworzonego związku małżeńskiego. Wiele osób waha się gdzie spędzić wyżej wspomniany miesiąc. Tańsza opcja to wyjazd nad Polskie morze lub góry , zaś droższą wyjazd do Grecji , Hiszpanii czy do Włoch.

Co jest tańsze ?

Uwzględniamy tu wyjazd na tydzień. Polskie morze / góry i tygodniowy pobyt w systemie All-in-exlusive to koszt 2500 zł plus dojazd , który pochłonie dodatkowe 300 zł , dodajmy sesje zdjęciową i pobyt ekipy to około 3000 zł oraz zwiedzanie i inne wydatki to 600 zł. Podsumowując wyjazd do Hotelu i fotografem ślubnym oraz innymi opłatami to koszt rzędu 6000 / 6500 zł.

Za granicę może was to zdziwić bądź nie , ale jest taniej. Obecnie tydzień w Egipcie wraz z przelotem dla czterech osób to koszt 4800 zł. Jeżeli wam nie odpowiada tak gorący klimat , w grę wchodzi Bułgaria lub Cypr z równie dobrymi miejscami do robienia sesji ślubnej w cenie 1500 zł od osoby w również systemie All-in-exlusive. Podsumowując eskapadę np. do Bułgarii musimy być przygotowani na koszty rzędu 7000 zł , dodatkowy 1000 zł pochłaniają inne opłaty np. miejsca do  zwiedzania i koszt sesji ślubnej.

Ponosząc takie koszta warto zadbać o to by sesję zagraniczną wykonał doświadczony i profesjonalny fotograf ślubny. Chcemy przecież by całe przedsięwzięcie w pełni się udało.

Co jest bardziej urokliwe ?

Po przedstawieniu wstępnych kosztów możemy się skupić na miejscach w Polsce i za granicą w których może odbyć się sesja ślubna. W Polsce często wybierane miejsca to : Morskie Oko, Czarny Staw obok Zakopanego , Trójmiasto nad Morzem Bałtyckim , odludne , lecz piękne Bieszczady lub Góry Stołowe ( miejsce w którym kręcono fil pt. „Hobbit” ). Za granicą ( my skupimy się na Bułgarii ) są to : Warna i Złote Piaski czy też Słoneczny Brzeg , Burgas lub stolica Sofia.

Podsumowanie :

Praktycznie koszty obu wyjazdów są takie same. Pozostają już jedynie indywidualne preferencję i podejście do sprawy. Ja osobiście polecam wyjazd za granice , ponieważ jest to w pewien sposób urozmaicenie i koszt tego jest taki sam jak pobyt w Polsce. Na wakacjach w Polsce będzie się jeszcze wiele razy , a na wyjazd za granice można pozwolić sobie raz na jakiś czas. Taka fotograficzna sesja ślubna za granicą będzie oryginalną i egzotyczną pamiątką ślubną na lata.