Interesuje Cię przyjęcie weselne w stylu rustykalnym? Nie wiesz, gdzie je zorganizować? Koniecznie pomyśl o stodole, gdyż to właśnie ona idealnie pasuje do przyjęcia weselnego w stylu rustykalnym!

rustykalne wesele w stodole Folwark Ruchenka

Przyjęcie weselne w stylu rustykalnym, czyli jakie?

Na początek warto ustalić, z jakim dokładnie stylem mamy do czynienia. Co skrywa się pod pojęciem stylu rustykalnego? Styl rustykalny jest inspirowany naturą i prostotą wiejskiego życia, więc idealnie sprawdza się w przypadku osób, które preferują luźne ceremonie, kontakt z naturą, czy po prostu wiejskie życie.

Dla stylu rustykalnego charakterystyczne elementy to drewno, ekologiczne dekoracje oraz naturalne materiały. Takim trendem będzie cechować się również rustykalne wesele. Lekkość dominuje również w strojach Młodej Pary, czy w strojach osób, które towarzyszą im w tym wyjątkowym dniu, dlatego warto postawić na zwiewne i lekkie stroje.

Dlaczego akurat stodoła na przyjęcie weselne w rustykalnym stylu?

Już bazując na tym, co udało nam się ustalić wcześniej, można zauważyć, że stodoła to faktycznie idealne miejsce do organizacji przyjęcia weselnego w rustykalnym stylu. Nie dość, że idealnie pasuje do prostoty wiejskiego życia, to jeszcze najczęściej jest to konstrukcja drewniana, która sprawdzi się jako charakterystyczny element stylu rustykalnego. Co więcej, odpowiedniej stodoły wcale nie jest trudno znaleźć, zwłaszcza jeśli skierujemy się na wieś.

Choć osób, które zajmują się rolnictwem, jest niewiele, to wciąż na wielu posesjach taka stodoła się znajdzie, czasami są przystosowane do tego, aby właśnie zorganizować na nich imprezy. Aby wesele w stodole spełniło nasze oczekiwania, jak również innych biesiadników, wystarczy zadbać o odpowiednią aranżację. Dekoracje mogą zdziałać cuda, podobnie jak przystosowanie stodoły do tego, aby zapewniła wszystkim miejsce do odpoczynku, czy zabawy. Nie sposób również zapomnieć o miejscu dla kapeli, czy odpowiednim oświetleniu, ponieważ bez tego trudno o dobre przyjęcie weselne.