Chyba nie ma pary, która by nie chciała zapewnić sobie piękną pamiątkę postaci zdjęć z sesji plenerowej. Jednak kluczem do udanej sesji jest nie tylko uśmiechnięta i rozluźniona para, ale również odpowiednia sceneria. Dlatego przygotowałeś dla Was krótki przegląd po topowych miejscach na Śląsku. Chcielibyście je poznać? Zachęcam do krótkiej lektury!

NOSPR i Muzeum Śląskie sesja ślubna Śląsk

Idealnym miejscem na udaną sesją plenerową będzie NOSPR oraz Muzeum Śląskie w Katowicach. To miejsce o wspaniałej architekturze, świetnych kolorach i ciekawych zakamarkach, które można odkrywać bez końca. Połączenie roślinności i cegły, a także urokliwy budynek MCK to idealna sceneria na architektoniczną sesję plenerową. Na pewno przypadnie do gustu tym, którzy lubią bardziej miejski styl, ale przy okazji pełen tajemnic i możliwości na stworzenie naprawdę fajnej pamiątki.

Nikiszowiec

sesja ślubna na śląsku
zdjęcie z sesji w wykonaniu Dawida Zielińskiego – fotograf ślubny Śląsk

Nikiszowiec to kolejne klimatyczne miejsce w Katowicach, które przy odpowiednim świetle, stwarza świetną okazję do nietuzinkowej sesji. Na pewno na plus przemawia też fakt, że wszędzie jest blisko, więc całą sesję można spokojnie zamknąć w 2 godzinach i to przy niewielkim wysiłku. Warto również wspomnieć, że Nikiszowiec znajduje się blisko NOSPR, więc można połączyć sesję w dwóch miejscach i zapewnić sobie jeszcze więcej fantastycznych ujęć.

Góra Zborów

Góra Zborów to jedno z piękniejszych miejsc na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i nie tylko warto je odwiedzić, ale również pomyśleć o sesji plenerowej. Taki pomysł sprawdzi się zwłaszcza wśród osób, które są fanami natury oraz skałek, bo na Górze Zborowej ich nie brakuje. Panuje tutaj naprawę niesamowity klimat, a widoki, które czekają po wyjściu wyżej, zapierają dech w piersiach i  zapewniają świetne tło dla sesji ślubnych, czy nawet sesji narzeczeńskich.

Minusem jest to, że w sezonie ślubnym można tutaj spotkać dużo młodych par, więc to utrudnia pracę i może powodować stres. Jednak warto pomyśleć o sesji o wschodzie słońca, a wtedy ruch na pewno już nie będzie tak dokuczliwy.

Jura Krakowsko-Częstochowska / Pustynia Błędowska i okolice

Jura Krakowsko-Częstochowska to nie tylko Góra Zborów, ale również Pustynia Błędowska, czy jeziorko, które znajduje się w jej okolicy. Nie jest to bardzo rozległy teren, więc na pewno warto wziąć go pod uwagę, planując sesję plenerową, zwłaszcza że widoki są tutaj niesamowite, podobnie zresztą jak sam klimat tego miejsca.

Skansen w Chorzowie

Wśród topowych miejsc na sesję na Śląsku nie mogło też zabraknąć skansenu w Chorzowie. Oferuje on piękną przestrzeń, bardzo klimatyczne chatki, czy nawet cudowne drzewa i bliskość natury. Jest tutaj po prostu magicznie! Dlatego, jeśli ktoś preferuje ciszę i spokój, a także jest fanem skansenów, to jak najbardziej polecam to miejsce na sesję plenerową.

Pałac w Krowiarkach

Pałac w Krowiarkach to niebywała architektura, która daje ogrom możliwości. Wystarczy podejść się do tematu kreatywnie, a już można zapewnić sobie przecudną sesję. Dlatego z pewnością jest to również godne polecania miejsce i warto wspomnieć, że wśród fotografów ślubnych cieszy się dużą popularnością.