Każdy z nas pragnie, by dzień ślubu był idealny. Jak zabrać się za organizację? Lepiej zdecydować się na wynajęcie wedding plannera? A może to organizacja ślubu na własną rękę wyjdzie nam na korzyść? Sprawdzamy oba rozwiązania!

Organizacja ślubu na własną rękę

Organizacja ślubu na własną rękę wydaje się tańszą opcją. Nie musimy ponosić kosztów z tytułu wynajęcie wedding planner’a. Jednak takie działanie ma też swoje konsekwencje, ponieważ wszystkie formalności związane z organizacją ślubu spada nas. Oznacza to, że my musimy poświęcić swój czas na znalezienie sali weselnej, fotografa ślubnego, kamerzysty, zespołu weselnego czy DJ.

Do nas należy również wybór menu, kwiatów, czy innych dekoracji. Jednak istnieje skuteczny sposób na przebrnięcie przez ten etap we własnym zakresie, a jedyne, co musimy zrobić, to rozsądnie zabrać się za planowanie, zaczynając od określenia budżetu weselnego z rozpisaniem kosztów na poszczególne elementy.

Wynajęcie wedding plannera

Wynajęcie wedding plannera wiąże się z dodatkowymi kosztami, na co nie wszystkie pary mogą sobie pozwolić. Jednak wynajęcie wedding plannera zdejmuje z nas wszystkie obowiązki, z którymi musimy zmierzyć się, organizując wesele we własnym zakresie. Nasza rola w organizacji wesela z pomocą wedding plannera opiera się na szczerej rozmowie i podaniu swoich oczekiwań.

Wedding planner na ich podstawie wyszukuje ze swojej bazy kontaktów firmy, które będą odpowiedzialne za poszczególne zadania. I tak wedding planner z łatwością znajdzie dla nas DJ, wybierze salę, która spełni nasze oczekiwania i zadba o to, by dekoracje pasowały do stylu wesela. Przykładowo miejscowy wedding planner z Poznania dobrze będzie znał najlepszych lokalnych usługodawców ślubnych i pomoże w doborze regionalengo specjalisty.

Co więcej, jeśli wyrazimy taką chęć, to właśnie wedding palnner pomoże ubrać Młodą Parę. Oznacza to, że wskaże nam miejsca, do których możemy się udać i jeśli tylko będziemy chcieli, weźmie udział  w przymiarkach. Dokładny jego zakres usług zależy od nas, jak również od naszych oczekiwań, więc sami zdecydujemy, jakie zadania na nim spoczną.