Pomimo tego, że kamerzysta jest zawsze obecny na weselu, to wciąż wiele wątpliwości budzi jego zakres usług. Jakie dokładnie obowiązki należą do kamerzysty? Jaki zakres usług kamerzysta ma na  weselu? Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich!

Film ślubny

Na podstawowy zakres usług kamerzysty składa się obecność na każdym etapie najważniejszego dnia w naszym życiu i stworzenie filmu ślubnego. Kamerzysta powinien towarzyszyć nam od momentu przygotowań w domach (jednakowo w domu Pana Młodego, jak i Panny Młodej), po błogosławieństwo, przejazd do kościoła lub urzędu stanu cywilnego, ceremonię zaślubin, czy przyjęcie weselne.

To w geście kamerzysty leży, by stworzyć z tego najważniejszego dnia długi film, który uchwyci wszystkie najważniejsze i najpiękniejsze momenty. Oczywiście tworzenie filmu nie oznacza, że kamerzysta tylko będzie nagrywał materiał, a później przeżuci go na płytę i gotowe. Stworzenie filmu ślubnego to ciężka praca, oparta na wielu godzinach montażu, by zapewnić jak najlepszą pamiątkę z dnia ślubu.

Teledysk ślubny

Dobra pamiątka z dnia ślubu to taka, która ma również ciekawy wstęp, a więc warto pomyśleć o stworzeniu teledysku ślubnego. Co ważne, to my sami możemy wyjść z taką inicjatywą, zwłaszcza jeśli mamy pomysł na teledysk ślubny, a w jego przygotowaniu chętnie pomoże dobry kamerzysta na wesele.

Film na podziękowanie dla rodziców

Bardzo ciekawym akcentem na podziękowanie dla rodziców może być stworzenie filmu. Co ciekawe, w jego przygotowaniu również chętnie wesprze nas kamerzysta. Możemy sami zaplanować, jak będzie wyglądał taki film, bądź poprosić o radę eksperta, który ma już w tym doświadczenie.

Film z sesji narzeczeńskiej i z pleneru ślubnego

Warto również wspomnieć, że w zakresie usług kamerzysty może znaleźć się także film z sesji narzeczeńskiej oraz z pleneru ślubnego. Jednak to, czy się zdecydujemy na taki krok, zależy wyłącznie od nas, jak również od naszych potrzeb i oczekiwań.