ślub jesienią

Ostatnio coraz częściej mówi się o organizacji ślubu i wesela poza sezonem letnim. Jakie są wady i zalety organizacji tego typu przedsięwzięć wiosną, jesienią, czy zimą? Sprawdzamy!

Organizacja ślubu i wesela poza sezonem – zalety

Ślub poza sezonem to przede wszystkim niższe cenny. Za tą samą salę weselną możemy zapłacić nawet o 40% taniej, jeśli zdecydujemy się na organizację ślubu poza ścisłym sezonem. Dla par, które nie chcą przepłacać to bardzo dobra wiadomość, ponieważ oszczędności są spore.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ ślub poza sezonem daje nam wiele możliwości pod względem samej organizacji wesela, jak i sesji ślubnej. Każda pora roku jest wyjątkowa i potrafi zachwycać paletą barw (szczególnie jesień). Odpowiedni fotograf ślubny może zapewnić nam nietuzinkowe zdjęcia, jakich tylko pozazdroszczą inni.

Ślub i wesele poza sezonem to także niższe temperatury, więc brak upałów, problemu spływającego makijażu, czy trudności z zachowaniem nieskazitelnego wyglądu. To także ulga dla gości, szczególnie, gdy w danej sali weselnej nie ma klimatyzacji.

Organizacja ślubu i wesela poza sezonem – wady

A co z wadami? Jakie są słabe strony organizacji ślubu i wesela jesienią czyli poza sezonem? Przede wszystkim nigdy nie wiadomo, jaka czeka nas pogoda. Niestety zwykle tylko w sezonie letnim możemy liczyć na piękną pogodę, co jest szczególnie ważne dla Panny Młodej. Niekorzystna aura sprawia, że ciężko zdecydować nie tylko o wyborze sukni ślubnej, ale również innych dodatków, bo nigdy nie wiadomo, jaka pogoda czeka nas w dniu ślubu.

Poza tym ślub poza sezonem to konieczność dostosowania odpowiednich godzin. W okresie letnim mamy przewagę długich dni, co oznacza, że nawet jeśli ceremonia zostanie zorganizowana po godzinie 17, to na dworze będzie jasno. Z kolei, jeśli ślub zorganizujemy późną jesienią, czy zimą, to już ceremonia o godzinie 17 oznacza ciemność, więc musimy uwzględnić to zarówno pod względem zdjęć, jak i samej aranżacji otoczenia.