Planujesz zawodowo zająć się fotografią produktową? Nie wiesz, co powinno wchodzić w skład Twojego profesjonalnego zestawu? Liczysz na wskazówki, które ułatwią Ci skompletowanie potrzebnego zestawu? Świetnie trafiłeś, ponieważ poniżej przedstawiamy najważniejsze elementy, które powinny wchodzić w skład zestawu do fotografii produktowej. Zapoznaj się z nimi koniecznie!

Aparat fotograficzny

W fotografii produktowej najważniejsza jest dobra jakość zdjęć, więc można uznać, że w pierwszej kolejności należy sięgnąć po najlepszy aparat. Nic bardziej mylnego, bo w tego typu fotografii aparat nie ma większego znaczenia. Owszem ułatwia on robienie zdjęć, jednak fotografowanie różnego typu produktów wymaga czegoś więcej, niż aparatu. Dlatego wcale nie musimy sięgać po najdroższy sprzęt. Co więcej, czasami wystarczy aparat fotograficzny ze średniej półki cenowej, zwłaszcza jeśli dobrze skompletujemy cały sprzęt.

Statyw

Przy fotografii produktowej statyw jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia, ponieważ to on zniweluje ewentualne drgania rąk oraz sprawi, że zachowany niezmienny kadr dla kolejnych ujęć. Jeśli zatem będziemy na etapie kompletowania sprzętu, to warto rozejrzeć się za czymś odpowiednim. Do prostych zastosowań może to być nawet statyw 156 cm z głowicą 3D, zaś do bardziej wymagających można pokusić się o coś lepszego.

Tła do fotografii produktowej

Dobra fotografia produktowa – tu przydają się różne tła, ponieważ to właśnie one pozwala skupić się na danym przedmiocie. Dlatego kompletując zestaw, warto po nie sięgnąć. Idealnym wyborem będzie zakup tła białego, szarego, ewentualnie czarnego lub beżowego. Są to neutralne barwy, które nie dość, że pozwolą wydobyć z fotografowanych przedmiotów to, co najlepsze, to jeszcze pozostają obojętne wobec barwy odbijanego światła. Dzięki temu zawsze możemy liczyć na udane efekty z wykonywanych zdjęć.

Lampy

W naszym zestawie nie powinno też zabraknąć mocniejszych lamp, ponieważ przy fotografowaniu produktów z bliska ich znaczenie jest nieocenione. Dlatego koniecznie powinniśmy sięgnąć po coś odpowiedniego.